• Tartu Hoiu -laenuühistu ja Eesti Ühistegevuse Liidu sõnumikandja
Ühistegevuse Uudised

Eesti suurim hoiu-laenuühistu asub Tartus
01 september 2021

Hoiu-laenuühistute tegevus on muutumas üha aktiivsemaks ning tänu sellele ka inimeste teadlikkus hoiu-laenuühistutest. Üha enam otsitakse hoiustamise ja laenamise huvi korral alternatiive tavapärastele finantsasutustele, mis vastaksid just nende vajadustele.

Tartu Hoiu-laenuühistu on Eesti suurim hoiu-laenuühistu ning taasiseseisvumise järgselt ka üks vanimatest, mille liikmete arv on tänaseks ligi 3500 ning hoiuste maht 39 miljonit eurot. Meie liikmed asuvad üle terve Eesti, kelle teenindamiseks oleme avanud kontorid nii Tallinnas, Tartus, Narvas kui ka Jõhvis. Meie kasv on olnud järjepidev ning seda nii mahtude kui ka teenuste valiku osas. Algse hoiustamise ja laenamise kõrval pakume tänaseks veel arvelduste, liisingu, faktooringu ja garantiide teenuseid, kuid juba lähitulevikus on plaanis kasutusele võtta ka oma pangakaardid.

Pensioni kogumiseks sobib hästi pensionihoius

Põneva lisavõimalusena on Ühistu pakkunud oma liikmetele ka sihtotstarvelisi hoiuseid, nagu energiahoiust, millega finantseeriti meie tütarettevõtte tuulepargi rajamist või pensionihoiust, mis tänu oma pikale perioodile ja liitintressi rakendamisele sobib just pikaajaliseks investeerimiseks. Pensionihoiuse intressimäär algab 5,5 protsendist aastas ning seega pakub head kaitset inflatsiooni eest. Kuna pensionihoiusele on võimalik teha sissemakseid kas või iga päev, on see ka hea võimalus säästude kogumiseks, mida pensionieas vajadusel kasutama hakata.

Oleme tänu oma liikmetele suutnud üles ehitada suure ja tegusa ühistu, mis vaatab isegi kaugemale kui pelga tavalise finantsteenuste osutamise. Samuti oleme võtnud oma eesmärgiks Eesti inimeste finantshariduse parandamise ning seda teeme läbi oma meediakanalite, kus räägime erinevatel majandusteemadel. Meie loosungiks on „Ehitame Eestit!“ ning seda me Ühistus üheskoos teemegi. Ootame kõiki Tartu Hoiu-laenuühistu liikmeks, et läbi ühistegevuse muuta meie endi elu paremaks!

Andro Roos, Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees