• Tartu Hoiu -laenuühistu ja Eesti Ühistegevuse Liidu sõnumikandja
Ühistegevuse Uudised

Eesti vekslid on nüüdsest seotud kulla hinnaga!
11 aprill 2022

Lugupeetavad Tartu Hoiu-laenuühistu liikmed!

2022. aastal alguses muutsime Eesti vekslite ringluse korralduse eeskirja selliselt, et Eesti vekslid on lisaks paberkupüüridele olemas ja ringluses ka elektrooniliselt. Samuti sidusime Eesti veksli väärtuse kulla maailmaturu hinnaga. Jätkuvalt on Eesti veksel maksevahend, mida Tartu HLÜ liikmed saavad kasutada omavahelistes tehingutes. Vekslite eesmärgiks on elavdada kohalikku ettevõtlust ning seeläbi toetada Eesti ettevõtjat.

Olles kulla hinnaga seotud, on Eesti veksel sisuliselt mugavam, kiirem ja paindlikum Kullahoiuse analoog. Eesti veksleid on võimalik Tartu Hoiu-laenuühistu e-teeninduses osta või müüa igal ajahetkel hetkel kehtiva kursiga, mis on avaldatud Tartu HLÜ kodulehel. Kui kulla hind tõuseb, suureneb ka Eesti veksli väärtus euro suhtes; kui kulla hind langeb, langeb ka veksli väärtus euro suhtes. Kulla hinna tõusult tulu teenimiseks tuleb soetada Eesti veksleid hetkel, mil kulla hind on madal ja müüa Eesti veksleid siis, kui kulla hind on kõrge. Vaheapealsel ajal saab Eesti veksleid hoida kas paberkujul või elektrooniliselt, soovi korral kasutada neid (olgu paberkujul või elektrooniliselt üle kandes) ühistukaaslastelt kaupade või teenuste ostmiseks.

Üks veksliühik on väärtuselt võrdne 0,02 grammi kulla hinnaga igal ajahetkel, vastavalt Tartu HLÜ kullanoteeringule. Eesti veksli - euro müügikursid päevade kaupa on nähtavad lehel: https://www.tartuhly.ee/Valuutakursid või Ühistu kodulehe esilehel.

Täpsemalt saab vekslite kohta lugeda siit: https://www.tartuhly.ee/4/veksel

Kutsume kõiki liikmeid Eesti veksli võimalusi läbi proovima. Esimene samm selleks on Tartu Hoiu-laenuühistu makseasutuses nii Eesti veksli konto kui euro arvelduskonto avamine ja eurode eest vekslite ostmine. Muide, igapäevaste euroülekannete tegemise võimalus ootab ka Tartu HLÜ e-teeninduses jätkuvalt kõiki ühistukaaslasi.

Head vekseldamist (ja miks mitte ka euroarveldusi)!

Tartu Hoiu-laenuühistu juhatus