Vekslid
Uuendatud 12 oktoober 2023

Sinu kuldne tulevik, Eesti Veksel, on kulla väärtusega!

Veksel = kuld. Eesti Vekslit võid igal ajahetkel vahetada sularahaks, juurde osta või jätta tuleviku tarbeks kasvama elektroonilisele vekslikontole “Kuldne Tulevik”. Veksleid saavad kasutada nii eraisikud kui ettevõtted.

 

Kuld on tootlik ja turvaline investeering

Kuld on suurepärane riskihajutamise viis, sest kulla väärtus kasvab reeglina aegadel, mil aktsiate ja muude kõrgema riskiga varaklasside hind langeb. Nii on see ka täna. Kulla kasv on olnud viimase 5 aasta jooksul eurodes 58%. Seega kasvab ka vekslikonto väärtus vastavalt kulla maailmaturu hinnale. 

Kuld võimaldab investeerida ja realiseerida vara oluliselt väiksemate summade kaupa ja seda sisuliselt hetkega. Tegemist on reaalse varaga, mis on likviidne pea igas olukorras. 

 

Kuidas Veksleid osta-müüa:

Paberkupüüridena kontorites: Eesti Veksleid saab paberkujul osta ja müüa Tartu Hoiu-laenuühistu kontorites üle Eesti. Kasutusele on võetud järgmised vekslikupüürid - 1-., 3-, 5-, 10- ja 50-veksline. 

Ava vekslikonto "Kuldne Tulevik" e-teeninduses: elektrooniliste Vekslitega arveldamiseks tuleb esmalt astuda liikmeks ja avada Tartu HLÜ e-teeninduse konto ühes euro maksekonto ja vekslite kontoga. Elektrooniliselt on väikseim kogus 0,01 eurot ja suurim kogus piiranguteta. Soovi korral saad ajahetkel teha müügi- või vahetustehingu, mis omab minimaalset seost kolmandate osapooltega.

 

Kuidas arvutatakse Veksli hinda? 

Üks veksliühik on väärtuselt võrdne 0,02 grammi kulla hinnaga igal ajahetkel, vastavalt Tartu Hoiu-laenuühistu kullanoteeringule

Tartu Hoiu-laenuühistu müüb veksleid, lähtudes Tartu HLÜ  kullanoteeringust, järgmise valemi järgi:
“Meie ostame” kehtiv hind x 0,02 x 0.98

Tartu Hoiu-laenuühistu ostab veksleid, lähtudes Tartu HLÜ kullanoteeringust, järgmise valemi järgi:
“Meie ostame” kehtiv hind x 0,02 x 1,02

 

Vekslite turva- ja kujunduselemendid

Eesti vekslite paberkupüüride kujunduse autor on Tartu Hoiu-laenuühistu liige Kornelika Egers-Pisuke. Vekslid on trükitud spetsiaalsele puuvillturvapaberile, mis katsudes on veidi õhem kui traditsiooniline rahapaber.

Turvaelementidena kasutatakse vesimärkidena trükitud rõngaid (nähtavad esi- ja tagaküljel vastu valgust vaadates), UV-märki, UV-kiude ning turvahologrammi. Igal vekslil on unikaalne triipkood. Turva- ning kujunduselemendina kulgevad nii esi- kui tagakülgedel pidevad kaarduvad jooned, mis on trükitud Pantone värvisüsteemis. See muudab vekslite jäljendamise väga keeruliseks.

 

 

+372 740 7134