Andro Roos: "Milline oleks majanduslikult iseseisev Eesti?"
Uuendatud 28 november 2016

Isemajandav ja iseseisev Eesti algab meie vaimse hoiaku muutumisest, rõhutab majandus- ja ühistegevuse edendaja ning Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Andro Roos.

Küsimus iseseisvast ja isemajandavast riigist algab sellest, kas perekonnad ja perede liikmed on iseseisvad ja ise toime tulevad. Roosi sõnul on probleem selles, et ei taheta olla indiviidi, perekonna ja majapidamise tasandil isemajandavad.

“Aga miks me peaksime arvama siis seda, et need, kes on roninud ladvikusse, et nemad siis kuidagi kvaliteetsemalt mõtlevad? … Loomulikult nad mõtlevad ka riiklikul tasandil, ka riiklikke ülesandeid täites täpselt samamoodi,” nendib Roos.

Miks me arvame, et need, kes on roninud ladvikusse, kuidagi kvaliteetsemalt mõtlevad?

Isemajandav Eesti peab alguse saama meie mentaalsuse muutumisest, rõhutab Roos. Kui tahta tõelist iseseisvust, siis ei piisa mõne teistsuguse poliitilise erakonna võimule tulekust, vaid tuleb valmis olla ise hakkama saamiseks.

“Me peame seda suutma, aga täna me ei suuda. Ainukene tee, et me seda suutma hakkaksime, on mentaalsuse muutus,” võtab Andro Roos oma ettekande kokku.

Vaata lähemalt lisatud videost.

Ettekanne 5. novembril 2016 Rahvusraamatukogus toimunud portaali Objektiiv aastapäevakonverentsil “Millist Eestit me tahame?”.

+372 740 7134