Tuludeklaratsiooni täitmisest
Uuendatud 15 veebruar 2016

Head liikmed!

Uudis puudutab ainult neid eraisikuid, kellele on 2015. aastal tehtud osakapitalist väljamakseid (tavapärase osakapitali vähendamise kui ka energiahoiuse väljamaksed).

NB! Oma osakapitali väljamaksete ülevaadet saate näha internetipangas „osakapital“ alt. Internetipank on kättesaadav www.yhistupank.ee/internetipank

Seoses seadusemuudatusega on Ühistu pidanud alates 2015. aasta algusest deklareerima maksuametis liikmetele osakapitalist tehtud väljamaksed (nii tavapärase osakapitali vähendamise kui ka energiahoiuse väljamakse raames), osakapitali sissemaksed tuleb igal tuludeklaratsiooni esitajal sisestada ise käsitsi. Vastasel korral tekib ebaõiglaselt maksukohustus. Seetõttu palume tulude deklareerimisel olla tähelepanelikud!

Kui jõuate tulude deklaratsioonis rubriiki "2. Tulud ja mahaarvamised", siis real "6.4 Osaluse vähendamine, likvideerimisjaotised" on toodud osakapitalist tehtud väljamaksete summa. Peate sellel real tegema klõpsu, seejärel avanevad detailsed andmed väljamaksete tegijate lõikes.

Kõigi ridade, mis puudutavad Tartu Hoiu-laenuühistu või Vastastikuse Garantiiühistu omakapitalist tehtud väljamakseid, tuleb toimida järgnevalt: tulba "3 Soetamismaksumus/sissemakse" väärtuseks panna vastavate tulbas "4 Väljamakse" vastaval real toodud väärtus, mille järel muutub lahtri „Kasu/kahju (-) Kokku“ väärtus 0-ks.

Seda tuleb teha seetõttu, et Tartu Hoiu-laenuühistu või Vastastikuse Garantiiühistu omakapitalist tehtud väljamaksed pole olnud dividendid või muu taoline tulu, vaid tegemist on olnud liikme varem sisse makstud osakapitali väljamaksmise või vähendamisega.

Küsimuste korral helistage 740 7132 või kirjutage info@yhistupank.ee.

Internetipanga kasutajaks saamiseks tuleb esitada avaldus, mis on Ühistu koduleheküljelt kättesaadav (dokumentide alt). Avalduse saab esitada nii digitaalselt allkirjastatuna (avaldus tuleb saata info@yhistupank.ee) kui ka Tallinna, Narva ja Tartu kontorites paberil.

Kus ja kuidas Maksu- ja tolliameti lehel  (infot ja juhised) täita oma tuludeklaratsioon: SIIN, siseneda täitmiseks: SIIN.

Lugupidamisega

Tartu Hoiu-laenuühistu juhatus

+372 740 7134