Aastapäevakontsert: Päikesesülem Moldaaviast - Konstantin Moscovici ja Puhkpilliorkester Tartu
Uuendatud 03 märts 2011

Head Tartu Hoiu-laenuühistu liikmed! Hea Eesti rahvas!

Seekord tähistab Tartu Hoiu-laenuühistu oma 109. aastapäeva Konstantin Moscovici (pildil) paaniflöödi kontsertide seeriaga 1. ja 2. aprillil. 2011.   

Konstantin Moscovici on Moldaavia rahvakunstnik, kes on paaniflöödi* muusikaga võlunud suurt osa maailmast, isegi Rooma paavsti, kuid kelle loomingut ja esitust pole Eestis veel kuuldud. Tartu Hoiu-laenuühistu toob selle võimaluse oma liikmetele ja kogu Eesti rahvale! 
*Moldaavias kutsutakse paaniflööti naiflöödiks.

Esimene kontsert toimub 1. aprillil kell 19.00 Tartus, Jaani kirikus. Lisaks Konstantin Moscovicile, keda saadab Raul Kivi (Süntesaator-Yamaha Tyros 3), esineb  kontserdil ka puhkpilliorkester Tartu. Teine kontsert toimub 2. aprillil kell 19.00 Võrus, kultuurimajas Kannel. Esinevad Konstantin Moscovici ja saatemuusik Raul Kivi.  

Konstantin Moscovici lugu saate kuulata ja vaadata siit.

Piletite hinnad:
  • Täishind 6 eurot
  • Sooduspilet üliõpilastele, õpilastele ja pensionäridele 5 eurot
  • Tund enne kontserdi algust kohapeal kõigile 8 eurot
     
NB! Tartu Hoiu-laenuühistu liikmetele on pilet tasuta! Kõik, kes astuvad Tartu Hoiu-laenuühistu liikmeks enne 1.aprilli, saavad  kaasa tasuta kontserdipileti.    

Piletid on saadaval eelmüügist Tartu Hoiu-laenuühistu büroost aadressil Raekoja plats 20, Tartu ja Piletilevi müügipunktides ning kohapeal.

Info ürituse kohta: 53 400 383 või savo@lkm.ee

Põnevat kontserdielamust!

Sinu Tartu Hoiu-laenuühistu

Konstantin Moscovicist lähemalt

Konstantin Moscovici puhul on tegemist oma ala tõelise virtuoosiga. Tema nimi on rohkesti tuntud nii Balkani regioonis, Lääne-Euroopas kui ka Venemaal. Konstantin Moscovici on sooloartistina andnud kontserte üle kogu maailma, sealjuures esinenud Rooma paavstile ja Venemaa peaminister Vladimir Putinile. Tema repertuaaris on nii ilmalikke kui vaimulikke teoseid. Konstantin Moscovici on tuntud ka Aserbaidžaani rahvamuusika antoloogia koostajana.  

Paaniflöödist

Moldaavias kutsutakse paaniflööti naiks. Paaniflööt on olnud pikka aega populaarne folkmuusika instrument. Kreeka usundis on paan kitsekarjuste ja lamburite jumal, lõbus ja lärmakas metsanümfide kaaslane. Paaniflööt on üks vanimaid puhkpille, mis on muuhulgas eelkäijaks suupillile. Ta koosneb mitmest eripikkuses roog-, kõrkjas-, bambusvilest, mille üks ots on kinni.

Kõige sagedasemini seostatakse paaniflööti indiaanlastega, kes suvistel tänavatel meelt lahutavad ja tavaliselt enda ümber märkimisväärse hulga kuulajaid koguvad. Eestis on paaniflöödi kontserdid haruldased, kuid instrument inimestele hästi teada. 2003. aasta lõpul oli enimmüüdud kogumik Eesti plaadipoodide ja hulgimüüjate andmetel „Kaunid Eesti lood paaniflöödil“. Esimene tiraaž, 5000 plaati müüdi toona läbi kahe nädalaga.

Paaniflöödi esitusi võime leida paljudelt meditatsiooni- ja lõõgastusplaatidelt. On ju paaniflöödi erakordselt veetlev kõla see, mis hinge rahustab ja meeli erutab. 

Puhkpilliorkester Tartu

Puhkpilliorkester Tartu koondab erinevas vanuses pillimänguhuvilisi Tartust ja selle ümbruskonnast. Orkester on tuntud ka kui rahvusvahelise puhkpillifestivali „Mürtsub pill“ ja Tartu Promenaadimuusika kontsertseeria „Emajõe suvi“ korraldajana. Puhkpilliorkester Tartu tegutseb peadirigent Margus Kasemaa eestvedamisel.

Saatemuusik Raul Kivi

Saatemuusik Raul Kivi puhul on tegemist hinnatud õhtujuhi ja meeleoluka esinejana. Tartu Hoiu-laenuühistu aastapäevakontserdil saadab Raul Kivi süntesaatoril Yamaha Tyros 3 Konstantin Moscovici’t.   

Konstantin Moscovici videod

+372 740 7134