Andro Roos: välise vabadusega ei anna keegi kandikul kaasa sisemist vabadust
Uuendatud 08 november 2017

Kui vaatame meie rahvast tervikuna, siis ilmselt on meie hulgas palju neid, kellel seda sisemist vabadust sünniga kaasa antud ei ole, ütleb Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees ja finantsjuht Andro Roos Objektiivi aastapäeva konverentsil kõlanud videosõnavõtus.

“Orjameelsuse teema seostub vabaduse mõistega. Üldiselt saab vabaduse kohta öelda, et selle saab jaotada sisemiseks ja väliseks vabaduseks. Kui me 80-ndate lõpul ja 90-ndate alguses taastasime oma iseseisvust, siis põhimõtteliselt saavutasime vabaduse, ent me saavutasime eeskätt välise vabaduse,” kõneleb Andro Roos.

“Me saime vabaks välismaailma ees. Me saime endale võimaluse kujundada oma elu iseseisvalt. See ongi vabadus, mis annab võimaluse iseotsustamiseks ja isetegemiseks, ent välise vabadusega ei anna keegi kandikul kaasa sisemist vabadust. See kas on või seda ei ole.”

“Kui me vaatame meie rahvast tervikuna, siis ilmselt on meie hulgas palju neid, kellel seda sisemist vabadust sünniga kaasa antud ei ole. Nemad kasvatavad järgmisi põlvkondasid ja ka neil ei ole ei geneetiliselt ega kasvatuslikult seesmist vabadust kaasa antud,” arvab Andro Roos.

“Et need poleks lihtsalt tühjad sõnad, siis vaadakem, mis meie ümber toimub riigiametnike ja poliitikute tasandil,” räägib Roos ja toob konkreetseid näiteid meie omavalitsuste ja riigi suhetest.

Vaadake ja kuulake lisa videost!

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
+372 740 7134