Tartu HLÜ tegevusest Narvas
Uuendatud 01 detsember 2017

2017. aasta algas Ühistu jaoks usina Narva korteriühistutega koostöövõimaluste otsimisega.

Juba möödunud talvel viisime läbi kaks kohtumist korteriühistute esindajatega, kus arutlesime Ühistu ja Narva korteriühistute koostöö teemadel. Samuti vaagisime Eesti Korteriühistute Hoiu-laenuühistu võimaluste kasutamist. Veebruaris toimus väljasõidukohtumine, kus umbes viisteist meie korteriühistute esimeest tegid tutvumistiiru Tallinna Õismäe korteriühistutesse, kus tutvuti lähemalt näidismajaga, mis saab oma elektri- ja soojusenergia suurelt osalt päikesepaneelidest.

Oktoobrikuus toimus Ühistu eestvedamisel Narva hoiustajate ja korteriühistute esindajate ühine väljasõit Ühistu Purtse tuuleparki, et tutvuda pargi ehitustööde edenemisega ja oma silmaga näha, kuhu paigutatakse sihtotstarbeliselt hoiustatud raha. Paljud sellel väljasõidul osalenud olid siiralt üllatunud, kui innukalt on ühistuliikmed pühendunud ühisele eesmärgile ehitada Energiahoiuse läbi ühine tuulepark.

Ühist ettevõtmist oli tulnud kaema umbes sadakond inimest kõikjalt üle Eesti. Nad kõik näevad tuulepargi arengus ühist helget eesmärki. Nagu ütles Ühistu liige ja trükikoja Koit juht Vladimir Tšudajev, täitus tema rind vaimustusega, kui ta nägi tuuleparki arenemas ja võis kindel olla, et peagi maitseme ka selle arengu vilju.

Narvalased said tagasiteel bussis vabas vestluses kõik nähtu läbi rääkida. Mõned päevad pärast tuulepargi külastamist märkisid Vladimir Tšudajev ja korteriühistu esinaine Olga Nikitina raadiosaates, et niisugune suur inimeste ühistegevus ühise eesmärgi nimel ja nii suur rahaline osalus ettevõtmises lihtsalt peab õnnestuma.

„Ühine soov, ühine tahe – see on jõud, mis toob tulemuse!“, ütles Vladimir Tšudajev. Ja kui Narvas korteriühistud või inimesed näitavad, et nad suudavad ellu viia ühise ettevõtmise, siis tõestab see veenvalt, et me suudame ühiselt parandada oma elu ja luua endale uusi võimalusi.

Detsembrikuu kolmeteistkümnendal päeval kogunesid Narva ühistuliikmed ja koostööpartnerid jõuluõhtusöögile Goodwin Grillis. Lõpetuseks kinnitaksin veelkord, et meie tulevik on ainult meie endi teha ja seepärast ei maksa istuda käed rüpes ja oodata, et riik või kohalik omavalitsus meie eest meie elu elama hakkab – ikka ise!

Hoidkem ühte, tegutsegem ja toimigem ühiselt, ajagem ühist asja, loogem ühine kodutunne ühises linnas ja riigis ühise tulevikuga meile ja meie lastele! Ühine jõud on suur jõud! Üheskoos oleme võitmatud!

Anton Pratkunas, Ühistu esindaja Narvas

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
+372 740 7134