Meie imelised naised
Uuendatud 15 märts 2018

Täna ma tahan kiita meie Ühistu tublisid naisi Liinat ja Janet. Nendega on kokku puutunud paljud meie Ühistu liikmed ja tee Ühistusse viib enamasti just läbi nende.

Nemad on piltlikult öeldes meie Ühistu väraval ja juhatavad teed. Nad on väga tublid ja asjaga kursis. Töö Ühistu väravas pole kerge. Väga palju on paberitega tööd ja veel rohkem arvutiga.

Nende naeratuste taga on virgas vaim ja kiiresti ning täpselt töötav aju. Igaüks, kes nende tööd natuke teab, ilmselt imetleb neid. Mina ise, olles Ühistu väraval Narvas, ka kadestan. Minul võtab selle töö tegemine palju rohkem aega, aga ma olen seda tööd ka vähem teinud. Loodan väga, et kunagi jõuan teile järele. Siis kui Narvas juba liikmeid rohkem ja ka igapäevast asjaajamist rohkem on.

Narva kogemuse järgi tean, kui raske see töö tegelikult on. Inimestel napib teadmisi ja kogemusi ja selleks, et nendega suhelda peab olema nii psühholoog kui pedagoog. Meie koolides ilmselt on ühiskonnaõpetuse õpetamine pealiskaudne või õpetatakse mõnda teist ühiskonda. Inimesed, kes tulevad avama hoiust või oma hoiusest ülevaadet saama, on hädas, sest nad ei tea, mida üks või teine hoiustamisega seotud sõna tähendab. Ja nii peaaegu iga kord.

Kõige kummalisem küsimus, mille hoiustaja on mulle esitanud, on: „Mis kuupäeval ma hoiuseintressi pean tooma?” Lisaks on veel süüdistatud, et Ühistu maksustab hoiuseid riikliku tulumaksuga. Ühistu siiski ei ole riik, vaid allub riigi seadustele.

Kallid Liina ja Jane, teie võiksite vist tuua veel kummalisemaid näiteid, mida te olete kuulnud. Tahan teie nimel paluda kõiki Ühistu liikmeid, et te kuulaksite raadiost või internetist „Ühistukooli”. Selle saab leida Nõmme Raadio kodulehelt ja see on Tallinnas ka tavalisest raadiost iga päev kuulatav.

Nii me saame kõik palju targemaks ja ka asjaajamine Ühistu esindustes läheb kiiremaks, sest ära jääb panganduse algkursuse andmine, mida Liina ja Jane on teinud vist rohkem kordi kui on Eestis inimesi.

Märtsikuu on naistepäevakuu ja sellepärast tahan tervitada kõiki meie Ühistu tegusaid naisi.

Ärgu olgu teie igapäevane töö ainult töö, olgu seal ka rohkelt rõõmu tehtust ja muidugi õnne!

Anton Pratkunas

Teie imetleja Narvast

+372 740 7134