„Tukkuv jaamaülem“ on tulemas
Uuendatud 11 juuni 2018

MTÜ Nõmme Koduloohuviliste Koda on Ühistulehe lugejatele juba varasemast tuttav. On nad ju varemgi meie lehes tunnustust pälvinud ja mitte sõnade, vaid ikka tegude eest. Nii ka seekord.

Nõmme Koja eestvedamisel on praegu valmimas täismõõdus pronkskuju „Tukkuv jaamaülem“, mis püstitatakse Nõmme raudteejaama perroonile.

Juba on Koda rajanud Nõmme jaama ette kuju vundamendi ja paigaldanud ka OÜ Renott Kivi valmistatud graniitpingi, millel pronksist jaamaülem istuma hakkab. Valmis on ka tulevase skulptuuri keraamiline makett. Projekti idee autor on Koja liige Lembit Onton. Alates 2012. aastast Glehni lossi torni ehtiv kotkas on samuti Lembit Ontoni kätetöö ja üks Koja varasematest ettevõtmistest.

Oluline on, et oleks olemas ühine idee ja eesmärk. Kui need on olemas, siis leitakse üheskoos ka vajalikud vahendid eesmärgi saavutamiseks. Nõmme Koduloohuviliste Koda on seda edukalt tõestanud, sest ära on tehtud palju. Näiteks on von Glehnide rahulas taastatud marmorrist, Nikolai von Glehni sünnikodule on paigaldatud dolomiittahvel, Nõmme muusikakoolile on kingitud pille ja vähekindlustatud peredele koolivahendeid ning talvekütet. Koos on kergem!

Kuju valmimist saavad toetada kõik huvilised.

Pangem siis õlg alla ühe toreda skulptuuri sünnile! MTÜ Nõmme Koduloohuviliste Koda EE152200221066661576 Swedbank

Rohkem infot Koja tegemiste kohta leiate Facebookist.

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
+372 740 7134