A nagu Aadu
Uuendatud 13 juuni 2018

Kunagi, kui ajaloolased hakkavad uurima XXI sajandi alguses Eestis toimunut, siis kindlasti jääb nende silma alla ka Tartu HLÜ ja meie tegevus.

Aadu: 
püstitatud 2018. aasta aprillis
torni kõrgus – 100 m
labade siruulatus – 80 m
kõrgus laba tipuni – 140 m
kaal: 120 tonni
võimsus: 2 MW
tootlus aastas: 4 500 – 5 000 MWh 

Võib-olla kirjutatakse sellest koguni raamat ja siis satub selle raamatu lõppu, aineregistrisse, kindlasti esimeseks sõnaks Aadu, meie Aadu. Kujutame seda vaimusilmas ette. Meie Aadu on nüüd püsti ja teeb tööd.

Järjekorras ootavad tema neli venda, sest suur töö on teha. Töö, millel polegi lõppu, sest ükski järeltulev põlvkond ei saa ilma tööta leiba lauale – see on Elu seadus. Nii nagu kasvav laps vajab rohkem toitu, et taastada kasvamisele kulunud energiat, nii on ka meie liikmete arvult järjest kasvaval Ühistul vaja teha aina rohkem tööd, et tagada sellega elujõuline areng.

Meil on vaja teha rohkem tööd ja selleks on vaja rohkem neid, kes suudavad ja tahavad teha seda tööd ühiselt, vaja on rohkem aktiivseid liikmeid. Oma plaane saame arutada nii Ühistu suvepäeval, mis toimub Aadu juures kui Ühistukonverentsil, kus on oodatud peale põhiettekannete ka lühikesed ja selged ettepanekud, milliseid suuremaid töid veel üheskoos tegema hakata, sest riburada peavad nüüd hakkama tulema aina uued ettevõtmised, ikka meie ühise tuleviku tarvis.

Et paremini mõista rahanduse ja majanduse olemust, seda, kuidas raha ringleb ja kuidas ta vekslite näol Ühistu piiridesse jääb, kuidas tuulikud püstitatakse sisemiste vahendite ja oma töö najal, kuidas Nõmme Raadios „töötavad“ ainult vabatahtlikud ja Ühistulehe autorid ei saa honorari, kuidas videod ja saatesalvestused valmivad samuti sisemiste ressursside arvel jne. jne., tulebki lugeda Ühistulehte ning kuulata Nõmme Raadio Meediapanga Ühistusaateid ja muidugi eneseharimiseks ka Ühistukooli saateid, mida on praeguseks kogunenud juba 46. See ongi meie majandusprogramm, mis elab, kasvab ja areneb koos meiega.

Teeme tööd!

Harry Raudvere, Eesti Ühistuenergia eestvõitleja

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
+372 740 7134