Suvepäev on möödas – sügiskonverents tulemas
Uuendatud 23 september 2018

Tartu HLÜ järjekordne Suvepäev toimus seekord Tartu HLÜ Purtse tuulepargis tuulik Aadu jalamil.

Paljudel kohaletulnutel jäi suu sõna otseses mõttes lahti, sest tuulikut oldi küll pildi peal nähtud, aga mitte kunagi oma silmaga ja täies elusuuruses. Tõsi, liftiga Aadu tippu ei lubatud, aga „esikusse“ küll ja sealgi sai juba aimu, kuidas Aadu töötab.

Paljudele oli üllatuseks ka see, et Aadu ennast ise tuule suuna järgi seab ja et tema torni mööda, kui keegi selleks võimeline peaks olema, saaks 100 meetri jooksu maha pidada. Tuuliku tekitatavast „mürast“ ei tahaks mitte rääkidagi, sest kui pea 200 kohale tulnud inimest seda tähelegi ei pannud, siis võib öelda, et seda umbes 400 kõrva jaoks ei olnudki.

Saabumine Suvepäevale toimus mitmes järgus, tuldi ju Eestimaa mitmest paigast, ja suvepäevaplatsile mahuti parasjagu ära. Meie „hellitava Ilmataadi“ kapriiside tarvis oli püstitatud nii oma olemuselt kui mõõtmetelt „viimase peal“ telk ja telki pikad-pikad lauad-pingid, et kokkutulnud ka Ühistu korralisest koosolekust osa saaksid. Ilmataat piserdas küll pisut, aga üldiselt suhtus meisse mõistvalt. Koosoleku avas Ühistu juht Andro Roos, kes selge häälega luges ette meie Ühistu auväärse liikme president Arnold Rüütli tervituse Ühistu liikmetele.

President Rüütel on alati viibinud Ühistu suurematel üritustel, olgu siis konverentsidel, suvepäevadel või jõulupidudel ning kui ta ise kohale tulla pole saanud, siis saatnud tervituse. Järgnesid ettekanded Andro Roosilt, Märt Riinerilt ja Erki Pisukeselt, millega ühistuliikmetele anti selge ülevaade aasta jooksul toimunust ja viidati ka arengutele tulevikus. On ju sinnasamasse Tartu HLÜ Purtse tuuleparki kerkimas veel neli tuulikut ja keegi naljahammas ka küsis, et kas aasta pärast toimub viis suvepäeva, igaühel oma tuuliku all, kust siis teistele tervitusi saadetakse, või tehakse liikuv suvepäev ning ollakse tunnike iga tuuliku jalamil.

Kohalviibijad tegid ettekannetest kuuldust märkmeid ja mõni oli ka Tartu HLÜ kodulehelt arvandmed välja trükkinud. Ehkki ettekanded olid, nagu Andro Roos ütles, nii lihtsa sõnastusega kui võimalik, olid nii mõnedki Narva daamid rahulolematud, et nende gümnaasiumiharidus ei lubanud kõigest nii hästi aru saada kui nad oleksid soovinud. Väidetavalt niisugust terminoloogiat gümnaasiumis oluliselt ei puudutata. Siit tuli ka mõte järgmise aasta koosolekuks pisike sõnaraamat koostada, mis laseks asjadest väiksema vaevaga aru saada.

Pärast ettekandeid saabus lõunaaeg, mille täitmise eest hoolitsesid Naiskodukaitse Alutaguse ringkonna naised ja „supimuusikat“ tegi ansambel Kella Kuue Tee, mille saatel hiljem tantsidagi sai.

Telgi ees õues näidati raadio teel juhitavaid lennukimudeleid ja arvutis toimivaid lennusimulaatoreid. Neid tutvustas Marko Roolaid, kes muu hulgas ütles, et see inimene, kes lennusimulaatoris lennuki esimese 15 katsega korralikult maandada suudab, on eriliselt andekas ja võiks ka lausa päris lendamist õppima hakata.

Nii jõudis see päev kenasti õhtusse. Tutvuti näost näkku ja vesteldi silmast silma, saadi uusi tuttavaid ja vahetati ka aadresse. Paljud Tartu HLÜ Facebooki sõbrad said kokku ja surusid kätt – kirjasõpradest said päris sõbrad ja, kui nii võib öelda, ka energiahoiusekaaslased.

Kohtumiseni aasta pärast!

Suvepäeva korraldustoimkond

Vaata ka suvepäeva fotosid.

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
+372 740 7134