Ehitame elumaju
Uuendatud 15 jaanuar 2019

Tartu HLÜ ülesanne on tagada, et meie ühised vahendid leiaksid õige ja kasuliku rakenduse ning liikmete raha saaks kapitaliseeritud tootlikes projektides.

Valmimas on meie energiatootmise suurprojekt, Purtse tuulepark, mida arendame Ühistu 100% omandis oleva Eesti Ühistuenergia OÜ kaudu ja liikmete energiahoiuste kaasabil.

Teine tootlik suund, mida Tartu HLÜ arendab, on elumajade ja -korterite ehitamine, kaugema sihiga arendada välja ühistulised hubased asumid. Seda suunda veab Ühistus Eesti Ühistumajad OÜ. 

Eesti Ühistumajad OÜ on Ühistu liikmetest ehitusettevõtjate ja -töölistega valmis ehitanud ja korteritena värsketele koduomanikele müünud kortermajad Tartus aadressidel Raatuse 73 ja Paju 11. Arendamisel on mitmed korter-, rida- ja ühepereelamud nii Tartus, Elvas kui Harjumaal.

Üheks jõudsalt edenevaks näiteks on Harjumaal Saue vallas Ääsmäe külas aadressidel Aasamäe tn 7 ja 9 rajatavad kaks 6-boksilist ridaelamut, mida Eesti Ühistumajad OÜ ehitab koostöös Tartu HLÜ liikme Green Vironia OÜga. Tööde edenemisest luuakse ka videoülevaateid, mis on vabalt vaadatavad Ühistu videokanalilt YouTube’is.

Mõlemate valmivate ridaelamute energiaklass on A. See saavutatakse peamiselt tõhusa soojustuse, kaasaegse ventilatsiooni, maakütte ja majadele lisatavate päikesepaneelide kombineerimisel. Majad tulevad kivikatuse ja -fassaadiga. Majade juurde on planeeritud rohkelt rohelust, igale boksile sõltumata boksi suurusest umbes 20 ruutmeetrine rõdu, privaatne terrass ja varjualune autode jaoks. Bokside enda suurused jäävad vahemikku 99–130 ruutmeetrit. Rajatavad ridaelamud asetsevad otse Ääsmäe uue külakeskuse südames, kauni mõisatee allee ääres.

Nii sammume töökalt uude 2019. aastasse ja ehitame ühiselt Eestit ja rajame eestimaalastele uusi mugavaid kodusid meie kodumaal!

Mart Vihmand

Tartu HLÜ nõukogu liige

+372 740 7134