Meie Ühistu astub uude elujärku
Uuendatud 21 märts 2019

Aeg läheb ja asja saab. Käesoleva aasta veebruari keskel jõudsid Purtse tuuleparki lisaks juba töötavale Aadule tema vägevate vendade osad. 14. veebruaril veeres kohale  kraana ja  siis  läks lahti. Kerkima  hakkasid Peedu, Tseedu, Teedu ja Eedu. Nüüd võib öelda vanarahva kombel, et üle koera oleme saanud, küll saame üle  koera saba ka!

Hinges on rõõm ja südames ka pisike nukrusenoot – kui Viis Venda tööle hakkavad, siis on ju Purtse tuulepark valmis, jääb üle vaid see pidulikult avatuks kuulutada. Ja ongi kõik, enam pole siin midagi teha. Ainult vaadata pöörlevaid tuulikulabasid ja tõdeda, et elektrit muudkui tuleb. Ja muidugi tuleb kord kuus saadav tulu kokku arvestada ning energiahoiustajate kontoridadele  laiali kanda. Nii kogub meie Ühistu jõudu uuteks suurteks ettevõtmisteks.

Vaatame ringi. Tööle hakkasid Ühistu värsked esindused Jõhvis ja Tallinna kesklinnas. Ääsmäel valmivad uued ridaelamud,  millel tuleb silma peal hoida. Tartus Kapsa tänaval valib mugav kortermaja. Planeerimisel on Ühistu vanadekodu Tõrva valda Valgamaal, rajamisel Varese sadam ühes elektrituulikuga Saaremaal, Kosmopark Põltsamaal, elamud Elvas, ühistuliikmete päikesepargid üle Eesti, toetame ja laiendame põllu- ja maamajanduslikke ettevõtmisi jne jne.

Kõik see kokku on meie Ühistu 2019. aasta kevadel.

Nagu näha tegeleme juba õige mitmete eluvaldkondadega,  millest peab saama nii meie eesliin kui tugev tagala. Lisaks muidugi tugi korteriühistutele ja alus ühisarveldustele.  Tööpõld on lai ning kõige tähtsam on meie ühine siht ja visadus selle sihi poole liikumisel.

Vägisi kisuvad mõtted ka Ühistu Suvepäeva peale ja siingi on tuhat erinevat suunda. Kas teha pidu Ühistu Hiies Harjumaal ja kutsuda sinna kokku ühistuliikmetest lauljaid ja tantsijaid Eesti erinevaist paigust või koguneda mõnes avaramas mõisapargis, et siis paikkonna ajaloo ja vaatamisväärsustega tutvuda. Meie väike Eesti on sisemiselt tegelikult väga suur ja kauneid kohti on palju. Tähtis on, et me oskaksime ja tahaksime oma Eestit hoida ja hinnata.

Mõistust ja jõudu meile selleks!

Andro Roos

Ühistu juht

+372 740 7134