Ühistumeediast
Uuendatud 11 september 2019

Ühistumeedia on üldine nimetus, millega tähistatakse Tartu HLÜ, Eesti Ühistegevuse Liidu ja Akadeemilise Ühistegevuse Seltsi tegevust kajastavat seltskonda. Meie peamised väljundid oma tegevuse edasi andmiseks on Eesti Ühistegevuse Liidu YouTube kanal, kuhu tõstame jõudu mööda oma videoklippe, Ühistuleht, kuhu koonduvad artiklid olulisematest tulemuslikest tegudest ning aatelised seisukohad ja Nõmme Raadio, kus läheb eetrisse iganädalane Ühistusaade ja sarisaade Ühistukool, milles tutvustatakse majanduse ja majandamise põhitõdesid. Väikese vaevaga on kõik eelmainitud leitavad ka internetis, tasub ainult pisut guugeldada.

Videotehnika on meil enda oma ja mitte mingi super-hüper, millega võiks teha Hollywoodile oskarifilme, vaid parasjagu nii hea, et saame edasi anda olulisema nii sõnas kui pildis. Eraldi võiks mainida veel meie põhilist videokanalit toetavat FB-lehte „Triin ja Kadri toimetavad“, kus samuti tutvustatakse Ühistulehte ja üht-teist meie Ühistu tegemistest. Arenguruumi on meil kõvasti ja mis siis muud kui aina areneme.

Ühistulehte anname välja kõik üheskoos ja püüame sinna koondada just tulevikku suunatud ettevõtmised. Käesolevas lehes on näiteks juttu EÜSi Ümarlaudadest, mis on ellu kutsutud pealesunnitud vajadusest luua Ühistule poliitiline tiib võitluseks ettevõtlust lämmatava bürokraatiaga. Ühistulehe lehekülgede allosas sõidab meie ühine Reklaamirong, mille vagunites saab anda teada enda pakutavast kaubast.

Nõmme Raadio on koht, kus Ühistusaates võtavad sõna Ühistu juhid ja Ühistu liikmed, et rääkida saavutatust. Mõnikord tutvustatakse ka kaugemaid plaane, aga seda tavaliselt Lõunatundides ja Ühistu juhtide suu läbi. Ühistukool on saade, mida tänase seisuga peaks olema tehtud vähemalt 47 keskeltläbi pooletunnist saadet. Need on leitavad Nõmme Raadio kodulehelt jaotuse Meediapank alt. Ka Ühistu reklaamid jooksevad Nõmme Raadio eetris.

Eraldi tuleks märkida Akadeemilise Ühistegevuse Seltsi korraldatavaid Ühistukonverentse, kus käsitletakse mitmeid riiklusele olulisi teemasid, mis enamasti peavoolumeedias sellise nurga alt käsitlemist ei leia. Vaikus saadab neid teemasid ka pärast konverentse. Ühistumeedia on võtnud oma ülesandeks nende konverentside audio- ja videokajastuse. Kummaline on see, et nende kajastuste kohta tulev vastukaja on enamalt jaolt noomiv. Kirjutatakse, et mis te kajastate niisuguseid teemasid, ega „nemad“ sellest nagunii välja ei tee. Lohutame ennast sellega, et kirjutajad on siiski nendest teemadest välja teinud, järelikult on lootust. Lõpetuseks kutsuksingi Ühistu nooremaid liikmeid saatma meile kaastööna oma ühistuteemalisi videoklippe, mis võiksid anda sära meie arenevale YouTube-kanalile. Ja muidugi osalema Ühistegevushoiuses, sest nii ehitame endale ise Eestit!

Eduard Lepa

Ühistumeedia

+372 740 7134