Andro Roos: ametnike omakohtule tuleb vastu astuda
Uuendatud 09 detsember 2019

Allikas: Objektiiv.ee, autor Markus Järvi, 9. detsember 2019

Eestis on paraku tekkimas ametkondlik ja piirkondlik omavoli läbi selle, et ametnik ei lähtu kehtivatest seadustest, vaid oma subjektiivsetest arvamustest. Kuna tema käes on ka võimumalakas, siis on tegemist ka ametnike ja bürokraatia omakohtuga, räägib Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimees Andro Roos Objektiivile antud intervjuus.

Eesti Ühistegevuse Liit ja Akadeemiline Ühistegevuse Selts on korraldanud konverentsi “Bürokraatia diktatuur ja ning korruptsioon riigis”, mille eesmärgiks on kodanike poolt korraldatud survegrupina juhtida poliitilist tähelepanu bürokraatia ebamõistliku vohamise vastu.

Markus Järvi vestleb Tartu Hoiu-laenuühistu juhatuse esimehe Andro Roosiga bürokraatia ja ametnike omavoli teemal, millega on Roosi sõnul puutunud tõenäoliselt kokku pea kõik, kes on midagi Eestis edendada püüdnud.

“Eestis on paraku tekkimas ametkondlik ja piirkondlik omavoli läbi selle, et ametnik ei lähtu kehtivatest seadustest, vaid oma subjektiivsetest arvamustest. Kuna tema käes on ka võimumalakas, siis on tegemist ka ametnike ja bürokraatia omakohtuga,” toonitab Roos Objektiivile.

Kuulake lisa videost!

+372 740 7134