Eesti Ühistumets annab Viljandimaal ühistööle pihta!
Uuendatud 01 detsember 2019

Õige metsamees planeerib metsalõikust mitu inimpõlve ette. Ta alustab puuseemnete külvi või pisikeste istikute istutamisest. See töö ei too kiiret tulu, ent sellega paneb ta aluse oma järeltulevate põlvede kindlamale ja jõukamale tulevikule. Nemad lõikavad kord selle töö vilja ja nüüd oleneb kõik juba kodusest kasvatusest ning ettevalmistusest, kas ja mida mõistlikku oskavad tulevased põlved lõigatud viljadega ette võtta, et sellega elu omakorda edasi viia.

Selleks kõigeks peab aga olema, nagu meie Põhiseaduse preambul ütleb, kõikumatut usku ja vankumatut tahet. 2019. aasta maikuus kutsusime ellu Eesti Ühistumets OÜ (51% kuulub Tartu Hoiu-laenuühistule, 49% kuulub Reio Puksile), millele kuulub halupuude tööstus Viljandimaal Mulgi vallas.

Selle tööstuse rajasin koos isa Rudo Puksiga juba aastaid tagasi. Tööstus annab tööd ja leiba kümnetele inimestele. Aga et ühenduses on jõud ja et oleme Tartu HLÜ liikmed, tulime Ühistuga asja arutades ühisele otsusele, et kujundame väikesest peretööstusest laieneva ja tõhusa ühistööstuse.

Kolme täismahus ühistulise tegevuskuuga oleme eksportinud juba 150 koormat halupuid Rootsi ja Norrasse ning toonud sellega omanikutulu Eestisse ja meie Ühistusse. Eesti Ühistumetsaga on seotud Ühistegevushoius ja Noorte Ühistegevushoius „Ehitame Eestit!“. Ühistegevushoiuse tingimustega saab lähemalt tutvuda siin: www.tartuhly.ee/yhistegevushoius

Algaval aastal ja edaspidi võtame selle raames ühiselt käsile Eestimaa metsanduse edendamise. Ühistegevushoiuse vahendite arvelt on plaanis asuda kokku ostma metsamaid, et esmalt oleks meie halupuude tööstuse tooraine omast käest võtta. Loomulikult, kui lisandub vahendeid ja võimalusi, ei jää Eesti Ühistumetsa ja Tartu HLÜ liikmete ühistegevus pidama küttepuude juurde, vaid metsamaterjali väärindamiseks on palju tõhusaid võimalusi.

Ja siin pööran tagasi artikli algusesse – nagu õige metsamees kavandab oma tegevust ette mitu inimpõlve ja alustab pisikestest seemnetest või istikutest, peame ka meie, ühistukaaslased, oma ühiseid tegevusi kavandama üle inimpõlvede ja alustama eesmärgistatud teekonda tulevase lõikuspäevani päris esimestest sammudest.

Meil on selleks kõikumatut usku ja vankumatut tahet!

Reio Puks

Eesti Ühistumets OÜ juhatuse liige

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
+372 740 7134