2019. aasta tuludeklaratsiooni täitmisest
Uuendatud 18 veebruar 2020

Head liikmed!

Antud uudis puudutab ainult neid eraisikuid, kellele on 2019. aastal tehtud osakapitalist väljamakseid (tavapärase osakapitali vähendamise kui ka energiahoiuse väljamaksed). Kellel aga puuduvad osakapitali väljamakse, neid see meeldetuletus ei puuduta!

NB! Oma osakapitali väljamaksete ülevaadet saate näha E-teeninduses  „osakapital“ alt. 
E-teeninduse on kättesaadav 
https://teenindus.tartuhly.ee/main/

Deklareerida tuleb maksuametis liikme osakapitalist tehtud väljamaksed (nii tavapärase osakapitali vähendamise kui ka energiahoiuse väljamakse raames), osakapitali sissemaksed tuleb igal tuludeklaratsiooni esitajal sisestada ise käsitsi. (Vastasel korral tekib ebaõiglaselt maksukohustus. Seetõttu palume tulude deklareerimisel olla tähelepanelikud!)

Kui jõuate tulude deklaratsioonis rubriiki "2. Tulud ja mahaarvamised", siis real "6.4 Osaluse vähendamine, likvideerimisjaotised" on toodud osakapitalist tehtud väljamaksete summa. (Peate sellel real tegema klõpsu, seejärel avanevad detailsed andmed väljamaksete tegijate lõikes.)

Kõigi ridade, mis puudutavad Tartu Hoiu-laenuühistu või Vastastikuse Garantiiühistu omakapitalist tehtud väljamakseid, tuleb toimida järgnevalt: tulba "3 Soetamismaksumus/sissemakse" väärtuseks panna vastavate tulbas "4 Väljamakse" vastaval real toodud väärtus, mille järel muutub lahtri „Kasu/kahju (-) Kokku“ väärtus 0-ks.

Seda tuleb teha seetõttu, et Tartu Hoiu-laenuühistu või Vastastikuse Garantiiühistu omakapitalist tehtud väljamaksed pole olnud dividendid või muu taoline tulu, vaid tegemist on olnud liikme varem sisse makstud osakapitali väljamaksmise või vähendamisega.

Juhised ja seletused Maksu- ja Tolliameti kodulehel: https://www.emta.ee/et/eraklient/tulu-deklareerimine/2019-aasta-tuludeklaratsiooni-esitamine

Kui vajate abi helistage:

o    880 0810 – deklareerimise kohta käivad küsimused, abi nii paber- kui ka elektroonilise deklaratsiooni täitmisel;

Kirjutage: eraklient@emta.ee 

Laupäevast ehk 15. veebruarist 2020 saab maksu- ja tolliametile (MTAle) hakata esitama tuludeklaratsioone, eeltäidetud tuludeklaratsioone paberil hakkavad MTA bürood väljastama esmaspäevast, 17. veebruarist 2020. Tuludeklaratsiooni saab esitada kuni 30.aprillini 2020.
 

 Lugupidamisega

Tartu Hoiu-laenuühistu juhatus

+372 740 7134