Külas küüslauguhaldjal Vaikel
Uuendatud 18 juuni 2020

Tartu Hoiu-laenuühistu liikmete hulgas on palju huvitavaid ja vahvaid ettevõtjaid, keda tutvustame läbi Ühistumeedia videote ka teistele meie Ühistu liikmetele ja kogu Eesti rahvale. Viimati käisin külas ettevõttel Kõlleste Garlic OÜ (www.garlic.ee), mis tegutseb noore perenaise ja peremehe juhtimisel Kanepi vallas Põlvamaal. 

Alati on rõõmustav kohata noori, kes on oma väljakutse leidnud keset kodumaa kaunist loodust. Vaike ja Raineri ettevõte tegeleb alates 2013. aastast küüslaugu kasvatamisega ning erinevate küüslauguhõrgutiste valmistamisega. Nimetan Vaiket küüslauguhaldjaks, sest eks haldjad ole lisaks ilule ka osavad.

Nii nagu Vaike, kes mõtleb välja ja valmistab küüslaugust erinevaid peenikesi roogasid. Näiteks on valikus marineeritud küüslauk, marineeritud küüslauguõisikud, küüslaugupulber, sulatatud juustuga purustatud võrsed, suitsuseapekiga purustatud võrsed. Tähelepanu väärib ka „Magus Särtsatus“, kus on kokku saanud küüslauk ja mesi. Kes soovib aga puhast küüslauku või küüslauguseemet, saab mõistagi ka seda.

Kõlleste Garlic pakub küüslaugukasvatajatele ka võimalust oma küüslaugusaagi hoiustamiseks nende hoidlas. Kui teil peaks aga abi vaja minema küüslaugu seemneks lammutamisel või küüslaugu küünte koorimisel, tulevad nobedad näpud siingi appi.

Videot külaskäigust küüslaugutallu saab vaadata YouTube’is ja Facebookis lehel „Triin ja Sõbrad”.

Kas teadsid, et...

1. Vanad India ja Tiibeti õpetused räägivad, et küüslauk aitab 47 tõve vastu, alustades pahaloomulistest kasvajatest ja lõpetades nohuga. Tähtis on küüslauku tarvitada järjepidevalt, mitte üksnes haiguste hooajal.  

2. Eestlaste rahvameditsiinis on küüslauk enesetunde parandaja, südame tugevdaja, vererõhu korrastaja ja soolte tegevuse parandaja.

 

Triin Roos,

Ühistumeedia

+372 740 7134