Segadused Saaremaa valla asjaajamistes (osa 2)
Uuendatud 06 oktoober 2020

Segadused Saaremaa valla asjaajamistes (osa 2)

Eelmisel nädalal kirjutasime Ühistegevuse Uudistes artikli Saaremaa vallas menetluses oleva Varese Sadama planeeringu kohta, kus Ühistu liikmest arendaja on komistanud ootamatu takistuse otsa. Kui sadama planeeringu osas oli kõik justkui tehtud ning kõik kooskõlastused olemas, tehti vallavolikogus ootamatult ettepanek lükata planeeringu kehtestamine teisele lugemisele, kuigi mõjuvat põhjust selleks tegelikult ei olnud. Kuidas aga lugu edasi läks? Järgnevalt avaldame Tambet Kikase saadetud kirja Harry Raudverele, pärast arupärimist otsuse edasilükkamise kohta ning seejärel Harry Raudvere poolt saadetud vastuse.


Tambet Kikas, SDE fraktsiooni esimees

Tere Harry

Mõistan kui teen vastates asja hullemaks, aga siin on minu lause veidike kontekstist välja kistud, aga alustame vähe kaugemalt.
Tunneme aastaid ja ma tean sinu temperamentset iseloomu, peale edasilükkamise otsust telefonivestluses sa lasid tegelikult vihaga lendu mitmeidki väga karme ähvardusi, aga see  läheb hetkeemotsioonide arvele ja selle saime me omavahel hiljem klaariks . Nagu sa ise ka ütlesid võtad kogu seda asja väga isiklikult.

Olen ka ise „värvika“ sõnakasutusega, seda ka sinuga peetud kirjavahetuses nagu isegi viitad.
Minu kaugem seisukoht ongi, et vaie on juristide teema, volikogu liikmed ei peaks sellel osalema (see ei puuduta üldse mitte ainult antud vaiet).
Volikogu peab olema otsustes vaba, loomulikult seaduse piires, mis ongi juristide selgitada. Üheks segavaks asjaoluks vaidel  osalemisel on ka isiklikud suhted, mis ju hetkel ka väga selgelt välja tuleb, see segab. Minu mõte oli selles, et ei tekiks sisuliste asjade arutamise asemel emotsionaalseid väljaütlemisi, mis asjasse kuidagi ei puutu, midagi ei selgita ja edasi ei aita.

Ja ma olen tööalaselt ka kinni et ka see saaks öeldud.

Parimat
Tambet

Harry Raudvere, Varese Sadamat arendava Adepte OÜ juhatuse liige

Tere Tambet

Vaata, Tambet. Oleks see siis juristide teema aga tegelikult ei ole. Tegemist on hoopis minu meelest õiguskaitseorganite teemaga, sest teie kolme eelmängul Aro (Tiiu Aro – toim.) kabinetis on otseselt  mõjuvõimuga kauplemise tunnused. Keegi nõudis omale soodustust, et teised paberile allkirja paneksid, sest muidu läheks koalitsioon lõhki. Äkki see keegi sai hoopis nende käest meelehead, et ta just kolm vastalist isikut oma komisjoni koosolekule kutsus ja mitte kedagi teist. Kuigi hea haldustava näeb teisiti ette.

Mis juristide teemast saab juttu olla kui isegi vallaametnikud kinnitasid, et planeeringuga on kõik ok ja tuleb panna kinnitamisele ja siis äkki oli teil vaja veel mingeid asjaolusid selgitada? See on otsitud põhjus ja pole minu asi, läheb teie koalitsioon lõhki või mitte. Küsimus on teie käitumise motiivis ja sellele tulebki anda õiguslik hinnang. Vald kardab vaide toomist volikogusse ja poeb juristide seljataha. Sellega on kõik öeldud.

Igatahes, volikogu ei saanud oma otsuses olla vaba, sest teie kolm seda ei lubanud. Ja kuna teil ei ole enese õigustamiseks midagi öelda, peale mõne mehe ultimaatumi, oli teie käitumine äärmiselt alatu. Ja sellest ei saa mitte vaikida ja emotsioonidega ei ole siin enam midagi pistmist. Oleks siis läinud planeering teisele lugemisele aga praeguse valla otsuse valguses ei maksa su jutt enam midagi. Õiglus tuleb jalule seada ja sellepärast on ka sinul kohtutee jalge ees. Selle me garanteerime.

Tervitades
Harry


Loodetavasti laheneb segadus Saaremaa vallas kiiresti ning ettevõtlusvabaduse teostamine ei ole vaid sõnakõlks!

Ühistegevuse Uudiste toimetus

* Harry Raudvere on Tartu HLÜ liikme Adepte OÜ juhatuse liige, mis tegeleb Varese sadama arendamisega.

+372 740 7134