Terve muld, terve vili, terve inimene
Uuendatud 04 september 2020

On ammu teada-tuntud tõsiasi, et inimene on see, mida ta sööb. Sellest, mis suu kaudu sisse läheb, sõltub otseselt sööja tervis.

E-ained ei ole tervislikud, need pole üldjuhul looduslikud, vaid tehislikud, ja organism reageerib neile kui mürkidele. Selleks, et su toit oleks su ravim, peab see olema looduslik ja ilma mürkideta. Sellisel toidul on mitu nime: mahe, orgaaniline, looduslik. Tervendava toidu kasvatamiseks peab kasvukeskkonda hoolega valima ja vajaduse korral kasutama sellist väetist, mis oleks taimele loomulik. Siin tulevad meile appi iidsed maaelukad – vihmaussid.

Suuresti tänu neile on taimede tekitatud orgaanilisest massist saanud viljakandev huumuskiht, millel praktiliselt kõik siin ilmas kasvab. Mustas mullas elavad vihmaussid, kes töötlevad taimede jäänused vermikompostiks, ja koos nendega ka loendamatul hulgal mullabaktereid, kes sümbioosis taimejuurtega edastavad taimedele toitaineid.

Meie vihmaussid söövad komposteeritud maheveisesõnnikut ja rikastavad seda oma seedetraktis arvukate ensüümidega. Vihmaussisõnnikus on umbes kolmandiku ulatuses huumusainet, lisaks leidub seal mullale ja taimedele kasulikke mikroorganisme. Kasutades Taimerammu tooteid, tagab taimekasvataja oma hoolealustele toitaineküllase kasvukeskkonna, kus saak viljade või lihtsalt õierikkuse kujul tasub tehtud kulutused kuhjaga.

Fakte Taimerammu kasutamisest:

• Taimeramm on pikaajalise toimega: mulda segatuna (max 10% mahust) kestab selle kasulik mõju taimedele 3–5 aastat.

• Taimerammu kontsentraat on vedelal kujul vermikompost. See sisaldab neidsamu toime- ja toitaineid ning kasulikke mullabaktereid, mis tahke vermikompost. Taimeramm avaldab taimedele kiiret toimet. Vedela Taimerammuga kastetakse taimi, ent toitainete omandamine võib toimuda ka läbi taimede lehtede pritsimise teel.

NB! Kindlasti lahjendada veega enne kasutamist!

Täpsemad juhised leiate tootja kodulehelt www.greentop.ee

GreenTOPi Taimerammu müüvad Espaki kauplused ja Hansaplant, lisaks veel mõned poed. Põllumehed võivad suuremate koguste vajadusel ka otse tootja poole pöörduda.

Arvutused näitavad, et kui taimede toitmiseks kasutada maheväetist, saab selle teema lahendatud soodsamalt kui mineraalväetisi kasutades, lisaks hakkab põldude mullaviljakus taastuma. Anname üheskoos oma panuse olles terved, süües orgaanilist toitu ja kasvatades seda maheviljeluse teel!

Morten Killak

Tuhala Bio OÜ

Tel. 503 1118

www.greentop.ee

info@tuhalabio.ee

+372 740 7134