Tartu HLÜ liikmed pidasid meeleoluka suvepäeva ja sättisid plaane tulevikuks!
Uuendatud 08 september 2020

22. augustil 2020 toimus Viljandimaal Kopra talus Tartu HLÜ suvepäev, kus osales üle 150 ühistukaaslase.

Alustati koosolekuga, kus juhatus andis ülevaate möödunud aastal toimunust. Pärast koosolekut mindi rongkäiguga vaatama Eesti Ühistumetsa puidutööstuse uue eksportlaohoone avamist. Marsimuusikat mängis tuntud ja tunnustatud Tartu Puhkpilliorkestri ansambel. Andro Roos ja Reio Puks lõikasid kohaletulnute silme all pidulikult läbi lindi uue laohoone väraval, et edaspidi saaks sealt nobedasti välja minna müüdavad halupuualused, et teenida Ühistule ja ühistukaaslastele tõhusat omanikutulu. 

 

 

Rõõmustati ühiselt selle üle, et puidutootmine ja seega ka müük aasta-aastalt aina kasvab. Tootmishooned laienevad ning tellimusi tuleb järjest juurde. Nii on tagatud, et ühistukaaslastena saame olla peremehed ja vabad kodanikud oma maal! Kopra talu kõrval asuvat Eesti Ühistumetsa puidutööstust arendatakse Ühistu liikmete ühisel jõul ja nõul.

Ühistegevushoiuse „Ehitame Eestit!“ avanud liikmed on need, kelle hoiustatud rahaga puidutööstust laiendadakse. Oma tootmine on oluline osa majanduslikust, aga tulevikku silmas pidades ka poliitilisest iseseisvusest. Kui tootmine kuulub eestimaalastele, saavad eestimaalased ise asjade käigu üle otsustada ega pea täitma võõraid käske oma isade maal.

Ka Sina, hea lugeja, saad selles suures ülesehitustöös kaasa lüüa. Tule ja ava omale Ühistegevushoius „Ehitame Eestit!“ ja oma lastele Noorte Ühistegevushoius „Ehitame Eestit!“. Uuri täpsemaid tingimusi Tartu HLÜ kodulehelt www.tartuhly.ee

Pärast maitsvat ja kosutavat lõunapausi peeti järjekordne Eesti Ühistegevuse Liidu ümarlaud. Sõna võtsid Andro Roos, Harry Raudvere ja Andres Saukas, samuti ütlesid oma sõna kas kommentaari või täpsustava küsimusena sekka paljud teised Liidu liikmed. Poliitika pole midagi sellist, mida peljata tuleks. Vastupidi, iga inimene osaleb poliitikas niikuinii, teadvustab ta seda või mitte, meeldib see talle või mitte.

Paljud meie igapäevategevused on poliitilised. Näiteks see, kas ostame kartuli oma Ühistu liikme käest või võõrale kuuluvast supermarketist. Ka see on poliitiline otsus, millel on oma põhjused ja ka oma väga konkreetsed tagajärjed, mis ühes teiste taoliste pealtnäha pisiotsuste tagajärgedega ongi kujundanud täpselt sellise elu siin meie Eestis, nagu me seda täna elame.

Eesti Ühistegevuse Liidu alla on koondunud erinevate elualade inimesed, kuid neil kõigil on sarnane unistus – iseseisev, isemajandav, ilus ja vaba Eesti. Kodumaa, kus kõik Eesti inimesed saavad elada inimväärset elu ning kus bürokraatia piirangud ei takista loovat ülesehitustööd.

Kuidas seda saavutada – eks selles tulebki asjaosalistel nüüd kokku leppida. Järgmised kohtumised on juba paika pandud. 13. novembril 2020 toimub Tartus iga-aastane Ühistukonverents, seekord järjekorras juba kümnes! Täpsema info avaldame nii Tartu HLÜ kui Eesti Ühistegevuse Liidu kodulehel www.ühistegevus.ee

Reio Puks

Ühistu liige Kopra talu peremees

+372 740 7134