Tartu Hoiu-laenuühistul on uus peamaja!
Uuendatud 30 märts 2021

Tartu Hoiu-laenuühistu Tartu esindus asub alates 1. jaanuarist 2021 aadressil Jakobi 34 I korrusel.

Asukoht Raekoja plats 20 asuvas ajaloolises pangahoones teenis meid küll peaaegu kümme aastat hästi, kuid olime seal siiski vaid üürnikud ja seega majaomaniku lükata-tõugata. Nii otsustaski majaomanik tõsta 2020. aasta alguses üürihinda peaaegu poole võrra. Leidsin, et see ei vasta meie Ühistu huvidele ja sellist ettepanekut vastu võtta pole väärikas. Arutades asja juhtkonna ja aktiivsemate ühistukaaslastega, sai vastu võetud otsus soetada Ühistule päris oma peamaja. Nii muutusime ka Tartus, meie ühistegevuse südames, üürnikest peremeesteks.

Meenutuseks, et 2014. aastal Narva laienedes tegime teadliku otsuse, et Narva esinduse rajame peremeestena ise, mitte ei võta üürile. See otsus on ennast õigustanud – meie Narva esindus aadressil Tallinna mnt 14 on kujunenud üheks piirilinna maamärgiks ja näitab, et Tartu Hoiu-laenuühistu on Narva tulnud, et jääda! Nii oleme nüüd oma ühise tegevuse terasjuure puurinud vana ja väärika Tartu pinnasesse.

Selleks, et olla Tartu ja kogu Eesti lahutamatu osa – ja et veelgi sirgema seljaga ja väärika hoiakuga tulevikule ühiselt vastu minna! Meie uue peamaja Jakobi 34 asuva esinduse ruumid kuuluvad Ühistule. Ja tuleb tõdeda, et siin on kodusem nii meie liikmetele kui töötajatele. Remonditööd on nüüd lõppenud ning uus, hubane ja väärikas esindus sisse seatud.

Jakobi 34 hoone asub Tartu vanalinna muinsuskaitsealal. 1860. aastatel asus siin ühekorruseline kauplusega kivielamu. Praegune hoone on ehitatud 20. sajandi alguses. Veerand sajandit tegutses siin hoones teada-tuntud pubi Krooks. Majas on elanud meie rahva suurkuju – kirjanik Anton Hansen Tammsaare. Astuge läbi Ühistu uuest peamajast – saame siin kokku, vahetame mõtteid ja paneme siin ühiselt paika suured ja kaalukad otsused, et ehitada Eestit!

Andro Roos

Tartu HLÜ juht

+372 740 7134