Eesti esimene ühistuline tuulepark töötab ja toodab täisvõimsusel!
Uuendatud 29 märts 2021

Pikkade ja keeruliste katsetuste tulemusena leidis kinnitust tõsiasi, et Tartu Hoiu-laenuühistu liikmete ühisel jõul ja nõul rajatud Eesti Ühistuenergia tuulepark vastab kõigile uutele, Euroopa Liidu kehtestatud eeskirjadele.

Selle tõestuseks väljastas Elering vastavussertifikaadi ja alates 2021. aasta jaanuarist kvalifitseerusime taastuv-energia toetuse saajaks. Nii nagu praktika on erinevates eluvaldkondades kinnitanud, et kõik esialgu plaanitud tähtajad lähevad ajaliselt lõhki ja ka eelarvesse tekivad kohati miinused, ei saanud ka meie tuulepargi rajamisega päris sedasi hakkama kui esialgselt plaanisime.

Uute nõudmiste kehtestamine tingis tuulepargi arvutite riistvara ja tarkvara väljavahetamist, sest olemasolev tehnika ei võimaldanud nii kiiret andmevahetust kui Elering nõudis. Samuti tabas tuulepargi ehituse ajal pikne meie ülekandeliine, viies rivist välja tuulegeneraatorid ja mõned elektripostid, mis põlesid veel hiljem mitmeid tunde pärast välgutabamust. Ka liinide ja tuulegeneraatorite läbipõlenud seadmete taastamine võttis palju aega.

Kui algul muretsesime, et tuulepargi kindlustamiseks kuluvad summad on üleliia suured, siis peale sellist õnnetust võime täie kindlusega väita, et kõik sai tehtud õieti ja täna ei kujutaks ettegi, et ilma kindlustamata oleks võimalik tagada tuulepargi tegevuse jätkusuutlikkust. Rõõm on tõdeda, et meie liikmete hoiused on hästi hoitud.

Kinnitan südamerahuga, et Tartu Hoiu-laenuühistu energiaprojekt on edukalt realiseerunud, tuulegeneraatorite labad pöörlevad ja nüüd tuleb soovida ainult elektrile kõrgemat börsihinda ja tugevat tuult, mis annaks meile võimaluse kiiremas korras kustutada meie kohustused panga ees, kust olime sunnitud hankima lisaraha projekti kiiremaks lõpetamiseks, ja sealt edasi võimaluse korral maksta liikmetele lisaks fikseeritud intressile ka dividende.

Harry Raudvere

Ühistuenergia eestvõitleja, Tartu HLÜ nõukogu esimees

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
+372 740 7134