Mets on väärt vara!
Uuendatud 27 märts 2021

Viljandimaal Tuhalaanes Kopra Talus tegutseb Eesti Ühistumets OÜ-le kuuluv halupuidutööstus.Tööstust on aasta-aastalt laiendatud ning saab öelda, et tootmine käib nüüd täie hooga.

Suurem osa toodetavatest halupuudest läheb ekspordiks – Norrasse, Rootsi ja Soome. Kohalik turg on hetkel Viljandimaal ja Tartumaal, kuid plaanis on laieneda ka teistesse maakondadesse. Halupuude tootmine on stabiilne äri, sest nõudlus küttepuude järele ei kahane. Toodetakse 600 000 halupuuvõrku aastas. Töölisi on tehases 22.

Ühelt poolt tegeletakse küll metsa maha võtmisega, kuid teisalt hoolitseb Eesti Ühistumets ka metsa järelkasvu eest. Kasvatatakse uusi istikuid ning istutatakse neid Eesti Ühistumetsa metsadesse. Et veelgi metsandusalasele tegevusele hoogu juurde anda, on igal Tartu HLÜ liikmel võimalik avada Ühistegevushoius „Ehitame Eestit!“.

Ühistegevushoius „Ehitame Eestit!“ on sihtotstarbeline hoius Tartu HLÜ ühistuliste tootlike tegevuste arendamiseks ja käigus hoidmiseks, mille aastaintress on 3% ning millele omakorda suurema kui 3% tegevustulemi korral lisandub dividendimakse vastavalt tegevustulemi suurusele. Ühistegevushoiuse „Ehitame Eestit!“ majandustegevust oleme alustanud metsandusest (kodumaise metsamaa kokkuost, metsa majandamine, halupuude tootmine), hiljem lisandub ka teisi valdkondi, millest hetkel on veel vara rääkida, kuid mille me järk-järgult kõik üheskoos ette võtame. Ühistegevushoiuse „Ehitame Eestit!“ all toimib ka Noorte Ühistegevushoius „Ehitame Eestit!“ aastaintressiga 3,5%, mille saavad avada kuni 25-aastased (kaasa arvatud) noored. Olgu see noortele esimene väike samm oma tulevase suure plaani elluviimiseks ja jõuliseks tagatiseks nende vanaduspäeviks.

On hea tunne, kui raha kasvab hoiusel ning aasta-aastalt tuleb midagi juurde. Veel paremaks teeb tunde teadmine, et see raha on ringluses, toetades kodumaist ettevõtlust. Ta ei seisa mitte niisama kasutuna kontol, vaid aitab üles töötada kogu rahva jaoks vajalikke valdkondi. Ehitame Eestit!

Reio Puks

Ühistumetsa eestvõitleja

+372 740 7134