2021. aasta eesmärk: meie ühine Ühistu kullareserv 50 kilogrammini!
Uuendatud 26 märts 2021

Kullahoius on tänu kulla hinna pidevale tõusule maailmaturul vaieldamatult meie liikmete üks eelistatumaid hoiustamisviise. Kullahoiusel saab liige hoiustada puhast kulda prooviga 999.9. Kuld on stabiilne ja pikaajaline investeering, mis on tasuv valik pikas plaanis või pärandvarana isalt pojale ja emalt tütrele.

Tartu HLÜ rakendab ka väikeste koguste hoiustamisel (alates 1 gramm) kulla hulgiostuhinda, mis muudab hoiuse soodsaks ka nn väikehoiustajatele. Meie ühise tagala kindlustamiseks võttis Tartu HLÜ juhtkond 2021. aasta eesmärgiks suurendada Ühistu kullareservid 50 kilogrammini. Seda saame teha ühiselt selle kaudu, et nii senised kui uued Tartu HLÜ liikmed avavad Tartu HLÜs kullahoiused. Iga liikme sõlmitud kullahoiuse leping on sisuliselt liikme korraldus Ühistule kullavarusid hoiulepingus märgitud koguse võrra suurendada. Millist kasu võiksid Ühistu liikmed saada kullareservi suurendamisest?

Esiteks tagab kullareservide suurendamine selle, et hoiustajate hoiused on täiendavalt tagatud. Mida suuremad on reservid, seda rahulikum saab olla hoiustajate süda. Ühistu liikmete jaoks tekib juurde alternatiivseid investeerimisvõimalusi, mis on kasulik, sest hoiustajatel on siis veelgi suurem valikuvõimalus, kuidas säilitada ja kasvatada oma raha. Kuld on kindel asi seetõttu, et kontroll füüsilise kulla üle on Ühistul ning Ühistu kaudu liikmel. Kulla liigutamine ja kullaga tehingute tegemine ei sõltu digilahenduste tehnilisest töökindlusest, pankade ega valitsusasutuste tegevusest.

Kuld on päriselt olemas, käega katsuda ja meie otsese kontrolli all. Vajadusel on kullareservide realiseerimine lihtsam kui näiteks metsa või kinnisvara puhul. Metsa või kinnisvara puhul tuleb leida õige ostja, kes maksaks soovitud hinda. Kuld on aga igas hetkes kaubeldav. Lisaks on Tartu HLÜl otsesuhted maailma suurimate kullatehastega.

Teeme ühiselt meie tuleviku kuldseks!

Tartu HLÜ juhatus

+372 740 7134