Andro Roos: Eesti majandusliku iseseisvuse ja arengu eelduseks on ühistegevus
Uuendatud 28 märts 2017

Allikas: Varro Vooglaid - 28. märts 2017, Objektiiv.ee

Tartu Hoiu-Laenuühistu juhatuse esimees Andro Roos rääkis Objektiivile antud intervjuus sellest, et Eesti majandusliku iseseisvuse ja arengu eelduseks on ühistegevus. Roosi sõnul lähtub tema püüdlus Tartu Hoiu-laenuühistut üles ehitada armastusest isamaa vastu ning soovist, et meie maal, rahval ja riigil läheks hästi. Tema kindla veendumuse kohaselt on Eesti elu edenemise möödapääsmatuks eelduseks ühistegevusele senisest tunduvalt suurema rõhu panemine.

Andro Roos märgib muu hulgas, et Eesti ühiskond on jõudnud olukorda, kus erinevaid riiklikke süsteeme (meditsiin, haridus) tõmmatakse kokku, omavalitsusi lammutatakse ning ka üle 90% pangandusturust kuulub välismaisele kapitalile, mis omakorda viib kohalike töö pealt teenitud kasumi riigist välja.

Ühistulise tegevuse korral jääks kogu see raha Roosi sõnul Eestisse ja töötaks meie ühiskonna, mitte võõraste heaks. Eesti riigi juhtimises ei langetata otsuseid mitte lähtudes tervest mõistusest, vaid pigem mingitest ideoloogilistest kinnisideedest, tõdesid Roos ja teda intervjueerinud Varro Vooglaid.

Muu hulgas on selle ilminguks üle igasuguse mõistlikkuse piiri kasvanud ülereguleerimine, mis seisneb enamasti kõikvõimalike piirangute, maksude ja aktsiiside kehtestamises, mis omakorda pärsivad nii ettevõtluse kui kogu ühiskonna arengut.

Vaata ja kuula Andro Roosi mõtteid lähemalt juuresolevast videost:

+372 740 7134