Vekslid
Uuendatud 16 veebruar 2023

Eesti veksel on kullaga väärtusega seotud maksevahend, mida Tartu HLÜ liikmed saavad kasutada omavahelistes tehingutes. Vekslite eesmärgiks on elavdada kohalikku ettevõtlust ning seeläbi toetada Eesti ettevõtjat.

Eesti vekslid on käibivad nii paberkujul kui elektrooniliselt Tartu HLÜ e-teeninduses. Paberkupüüre saab osta ja neid tagasi müüa Tartu HLÜ esindustes. Elektrooniliste vekslite kasutamiseks tuleb avada Eesti vekslitega arveldamist võimaldav konto Tartu HLÜ e-teeninduses.

Kasutusele on võetud järgmised vekslikupüürid - 1-., 3-, 5-, 10- ja 50-veksline.

Makstes eraisiku või ettevõtjana veksliga, elavdate ja toetate Eesti majandust, sest raha jääb Eestisse. Vekslipartnerina veksliringlusega liitudes saate hea võimaluse oma klientuuri laiendamiseks. Liitumine on tasuta!​ 

Üks veksliühik on väärtuselt võrdne 0,02 grammi kulla hinnaga igal ajahetkel, vastavalt Tartu Hoiu-laenuühistu kullanoteeringule.

Eesti veksli - Euro müügikursid päevade kaupa on nähtavad siit. 

Tartu Hoiu-laenuühistu müüb veksleid, lähtudes Tartu Hoiu-laenuühistu kullanoteeringust, järgmise valemi järgi: “Meie ostame” kehtiv hind x 0,02 x 0.98.

Tartu Hoiu-laenuühistu ostab veksleid, lähtudes Tartu Hoiu-laenuühistu kullanoteeringust, järgmise valemi järgi: “Meie ostame” kehtiv hind x 0,02 x 1,02. 


Eesti veksleid saab osta Tartu Hoiu-laenuühistu esindustest. Vaata kontaktide alt .

Tule vekslipartneriks!

 

Turva- ja kujunduselemendid

Eesti vekslite kujunduse autor on Tartu Hoiu-laenuühistu liige Kornelika Egers-Pisuke. Vekslid on trükitud spetsiaalsele puuvillturvapaberile, mis katsudes on veidi õhem kui traditsiooniline rahapaber.

Turvaelementidena kasutatakse vesimärkidena trükitud rõngaid (nähtavad esi- ja tagaküljel vastu valgust vaadates), UV-märki, UV-kiude ning turvahologrammi. Igal vekslil on unikaalne triipkood.

Turva- ning kujunduselemendina kulgevad nii esi- kui tagakülgedel pidevad kaarduvad jooned, mis on trükitud Pantone värvisüsteemis. See muudab vekslite jäljendamise väga keeruliseks.

+372 740 7134