Liising
Uuendatud: 20 mai 2019

Tartu Hoiu-laenuühistu pakub võimalust rahastada erinevate masinate, seadmete ja sõidukite ostu. Liisida saab nii kasutatud kui ka uusi masinaid, seadmeid ja sõidukeid.


Tartu Hoiulaenuühistu pakutavad liisinguvariandid on kapitalirent ja kasutusrent.

Kapitalirent

Kapitalirent on liisingulepingu liik, mille korral liisinguvõtja tasub graafikujärgsete maksetena kogu liisingueseme maksumuse ja saab liisingulepingu lõppedes sõiduki omanikuks. Kapitalirendi leping on võimalik sõlmida ka jääkväärtusega, mille korral jääb liisinguperioodi lõppu suurem osamakse (analoogselt esimese sissemaksega) ehk jääkväärtus, mille võrra on võimalik kuumakset vähendada.

Kasutusrent

Kasutusrent on liisingulepingu liik, mille korral liisinguvõtja tasub graafikujärgsete maksetena liisingueseme eest renti ja intressi, kuid teda ei huvita renditava seadme omanikuks saamine. Siiski, huvi tekkimisel on võimalik Ühistuga kokku leppida.

Liisingu põhitingimused

Esmane sissemakse vähemalt 10%.

Liisingu saaja peab omama vähemalt 5% ulatuses liisingu summast osakapitali Tartu Hoiu-laenuühistus.

Maksimaalne tähtaeg on kuni 60 kuud. Liisingutähtaja lõppedes ei tohi sõiduk olla üle 15 aasta vana.

Liisinguvõtja jääb vastutavaks kasutajaks sõiduki registreerimistunnistusel.

Hinnakiri

Intressimäär on alates 8% aastas liisingujäägilt.

Lepingutasu suurus on minimaalselt 50€ ja suurema kui 5000€ liisingu puhul 1% liisingusummast.

Liisingu taotlemine

1. Täitke liisinguavaldus.

Täida liisinguavaldus elektrooniliselt!

Kõik avaldused on võimalik esitada ka e-maili teel doc-formaadis. Vajalikud dokumendid leiate ka käesoleva lehekülje alt. Kõik interneti teel edastatud dokumendid peavad olema digitaalselt allkirjastatud ja saadetud aadressile info@tartuhly.ee

2. Astuge Ühistu liikmeks.

Tartu Hoiu-laenuühistu pakub liisingut ainult oma liikmetele. 

Täida avaldus ja astu Ühistu liikmeks!

3. Saatke meile oma 6 kuu pangaväljavõte.

Liisingu lisainfo

NB! Interneti teel sõlmitavad lepingud:
Kui soovite esmakordselt kasutada Tartu Hoiu-laenuühistu teenuseid internetis (online teenused) peate isikusamasuse tuvastamiseks tulema Tartu Hoiu-laenuühistu kontorisse Tartus (Raekoja plats 20), Tallinnas (Pärnu mnt 326 ning Rävala pst 5), Narvas (Tallinna mnt 14) või Jõhvis (Keskväljak 6).

Küsimuste korral pöörduge palun Tartu Hoiu-laenuühistu klienditeeninduse poole telefonil +372 740 7134 või kirjutage e-kiri aadressile info@tartuhly.ee

+372 740 7134