Energiahoius

Mis on Energiahoius?

Tartu Hoiu-laenuühistu Energiahoius on sihtotstarbeline hoius, mille vahenditega arendatakse välja ja hoitakse töös liikmetele kuuluvat energiatootmist Eesti Ühistuenergia OÜ-s (Tartu Hoiu-laenuühistu tütarettevõte).

Eesti Ühistuenergia käivitab, korraldab ning hoiab töös ühistulist sõltumatut energiatootmist taastuvallikatest - tuul, vesi, päike, hakkepuit jne.

Energiahoius tagab hoiustajale enne ühistulise elektrienergia tootmise algust fikseeritud aastaintressi 5,5%*. Pärast ühistulise energiatootmise käivitumist lisandub intressile dividendimakse vastavalt Eesti Ühistuenergia OÜ tegevustulemile.  

Energiahoiuse saavad avada kõik Tartu Hoiu-laenuühistu liikmed.

* Märkus: Kuna riik maksustab hoiu-laenuühistuis peetavate eraisikute hoiuste intressi tulumaksuga, siis on Tartu Hoiu-laenuühistu intresside väljamaksmisel kohustatud selle riigile üleandmiseks kinni pidama ning hoiustaja nimel üle kandma riigi Maksu- ja Tolliametile.

Hetkeseis

Valmis on ehitatud Purtse tuulikupargi teed ja platsid, ülekandeliinid Purtse tuulikupargist Lagevälja alajaama, Lagevälja alajaam ja ühendus Eleringi Püssi alajaamaga. Olemas on kõik load 5 elektrituuliku püstitamiseks. Esimene elektrituulik Aadu on püstitatud. Hetkel käib Aadu sünkroniseerimine Eleringi üldvõrku (edukalt läbitud üks katse, läbimisel veel kaks katset), et tuulik hakkaks saama taastuvenergia toetust. Alates septembrist 2018 toimub püsivalt Aadu toodetud elektrieneriga börsihinnaga võrku müümine.

Järgmised neli tuulikut, Peedu, Tseedu, Teedu ja Eedu ootavad Saksamaalt Eestisse transportimist. Nende tarvis rajatavad vundamendid saavad valmis hiljemalt 30.11.2018. Pärast seda algab Eestisse saabunud tuulikute püstitamine, mis eeldatavalt toimub kas 2018. a detsembris või 2019. a jaanuaris.

Tutvu: Eesti Ühistuenergia OÜ 2017. a aruanne

   

              

Hoiuse avamine

Hoiuse avamiseks tuleb pöörduda meie kontorisse: Tartus, aadressil  Raekoja plats 20, Tallinnas, aadressil Pärnu mnt 326 või Narvas, aadressil Tallinna mnt 14.

Täida avaldus ja astu Ühistu liikmeks!

Täida hoiuseavaldus elektrooniliselt!

NB! Interneti teel sõlmitavad lepingud:
Kui soovite esmakordselt kasutada Tartu Hoiu-laenuühistu teenuseid interneti teel (online teenused) peate isikusamasuse tuvastamiseks tulema Tartu Hoiu-laenuühistu kontorisse Tartus (Raekoja plats 20), Tallinnas (Pärnu mnt 326) või Narvas (Tallinna mnt 14).

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
Lisatud: 15 jaanuar 2019
Lisatud: 14 jaanuar 2019
Lisatud: 14 jaanuar 2019
+372 740 7134