Energiahoius

Mis on Energiahoius?

Tartu Hoiu-laenuühistu Energiahoius oli sihtotstarbeline hoius, mille vahenditega arendati välja ja hoitakse töös Varja tuulikupargi I etapina valminud Purtse tuuleparki Ida-Virumaal. 

Energiahoius tagab hoiustajale fikseeritud aastaintressi 5,5%*. Kui tuulepargi energiatootmisest jääb üle jaotatavat tulu rohkem kui 5,5% aastas, lisandub intressile dividendimakse vastavalt Eesti Ühistuenergia OÜ jaotatavale tegevustulemile. 

Alates 01.01.2020 uusi energiahoiuseid ei avata.

Täpsemalt loe: https://www.tartuhly.ee/613/energiahoius2019

* Märkus: Kuna riik maksustab hoiu-laenuühistuis peetavate eraisikute hoiuste intressi tulumaksuga, siis on Tartu Hoiu-laenuühistu intresside väljamaksmisel kohustatud selle riigile üleandmiseks kinni pidama ning hoiustaja nimel üle kandma riigi Maksu- ja Tolliametile.

Hetkeseis

Ida-Virumaal Purtses on välja arendatud viie tuulikuga tuulepark. Kõik tuulikud (Aadu, Peedu, Tseedu, Teedu ja Eedu) töötavad ja toodavad. Toimub börsihinnaga elektrimüük elektrivõrku. Käimas on sünkroniseerimiskatsetused Eleringi võrku. Pärast sünkroniseerimiskatsetuste lõppu hakkab tuulepark saama toodangu eest taastuvenergiatoetust.

Tutvu: Eesti Ühistuenergia OÜ 2018. a aruanne

 

Graafiline statistika

 

Videoaruanded

   

              

 

Sisestage summa ja saage teada kui palju teenite intressi!
Intressimäär %

Teie teenite:
Kuus: 0
Aastas: 0

Võrdluseks: kommertspankade keskmine intressimäär:
Teie tulu kuus: 0 / aastas: 0

Ava hoiukonto
+372 740 7134